צה"ל מתרגל לחימה עם חיזבאללה – נסראללה: "העורף הישראלי יראה דברים שלא ראה מאז קום מדינת ישראל"

אחרי שהסתיים בשבוע שעבר התרגיל ״סערת ברקים״ שנועד לשפר את מוכנות כוחות צה״ל לימי קרב בגבול לבנון, התקיים בגזרה ביומיים האחרונים תרגיל של חיל האויר, "ורד הגליל". 

התרגיל הופעל במתכונת פתע של מעבר משגרה לחירום, ובחן את כלל המנגנונים והתהליכים המתבצעים בחיל האוויר במעבר למצב כוננות עליונה.

כלל מערכי החיל ובהם עשרות כלי טיס ואנשי סדיר ומילואים שגויסו באופן מהיר לקחו חלק בתרגיל, במסגרתו תרגלו לחימה עצימה, הספקי תקיפה, תרחישי הגנת שמי המדינה, שליטה ובקרה, תכנון מדוייק, תקיפה נרחבת ועוצמתית וכן תורגלה תקיפת אלפי מטרות והטלות חימושים רבים שדימו מלחמה בזירה הצפונית. 

צה”ל מתרגל לחימה עם חיזבאללה – נסראללה: “העורף הישראלי יראה דברים שלא ראה מאז קום מדינת ישראל”
צילום: דובר צה"ל

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין סיכם את התרגיל: ״התרגיל שיפר את המוכנות של חיל האוויר ללחימה בזירה הצפונית באמצעות תרגול אפקטיבי ועצים שנמשך בשלושת הימים האחרונים.  נמשיך לספק הגנה על שמי המדינה ולשמר את עליונותו של חיל האוויר במרחב״.

התרגילים מתקיימים כשברקע פרסומו של דו"ח אמ"ן, במסגרתו מעריכים כי האיום בחזית הצפונית עולה מדרגה, הן בשל המשך מירוץ ההתחמשות האיראנית בנשק גרעיני, והן בשל איום הטילים המדויקים, המהווה את האיום העיקרי מכיוון חיזבאללה.

עפ"י ההערכות, חיזבאללה עלול לתקוף באירועים ממוקדים ומתוזמנים, מתוך כוונה לא להגיע למערכה רחבה, אך יחד עם זאת, אירועים כאלה מחייבים את היערכות צה"ל לתגובה.

בנאום שנשא הערב התייחס להערכות אלה מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה: "אף אחד לא יכול להבטיח שימי לחימה לא ידרדרו למלחמה רחבה, ואם זה יקרה, העורף הישראלי יראה דברים שלא ראה מאז קום מדינת ישראל".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות