ציירת הנשמות מקיבוץ אילון שהפכה לזמרת וויראלית

לא בכל יום פוגשים אנשים המתמסרים באופן טוטאלי ומלא תעוזה לאופטימיות ולצד הטוב של החיים, בייחוד במציאות המורכבת ורוויית המתחים בה אנו שרויים ביומיום. אנשים שהמילה "רע" לא נמצאת בלקסיקון שלהם ומצליחים לראות את הכוס המלאה בכל סיטואציה, פשוטה או מורכבת.

אורליה בן יעקב (43), יוצרת וזמרת שעוסקת גם כציירת נשמות המציירת לפי קריאה אבסולוטית של נפש האדם ומשמשת גם כמורה רוחנית, היא בדיוק מהאנשים הבודדים ויחידי הסגולה שחיים את המנטרה הזו כל שנייה ורגע בחיים ויוצרים לפיה את אמנותם.

הרומן שלה עם מוזיקה החל עם גיל אפס, אך בגיל 4 קיבלה את הגושפנקא הראשונה לכישרונה ככותבת וכמלחינה כשהתיישבה על הפסנתר הישן של סבה וסבתה ויצרה את שירה הראשון. מאז הספיקה לכתוב ולהלחין כ-300 שירים, מרביתם חילקה לכל מי שביקש (חברים, משפחה, בתי ספר ובעלי שמחות שונות) בכדי לשמח נשמות. את מרבית שיריה כותבת בספונטניות, לפעמים עוד בזמן הקלטתם.

עד השנה האחרונה לא הרגישה מספיק בטוחה לבצע את שיריה בקולה שלה אלא לאחר תהליך מעמיק ותרפויטי שעברה עם עצמה צברה את הביטחון והאומץ לצאת לקדמת הבמה, ובעזרת המפיק המוזיקלי זוהר ברק החלה להקליט את שיריה הראשונים בסגנון ייחודי האופייני לה שנע בין מחוזות הפולק, הסופט-רוק  והסול.

בשנה האחרונה הוציאה לאור שלושה שירים – "בדרך אל האור", "נשימה" ו"אבק של אור", כשהאחרון אף הפך לוויראלי ברשתות החברתיות, קצר למעלה מחצי מיליון צפיות ויצר דיבור סביבה.

שיריה של אורליה, ככל הווייתה וישותה, עוסקים בהבנה המעמיקה שהרע לא קיים בחיים, שצריך לקבל את הטוב ואת הפחות טוב באומץ ולשמור על אופטימיות לכל אורך הדרך תוך הכרת התודה על כל מה שיש.

בימים אלה עובדת אורליה, המתגוררת בקיבוץ אילון, על שירים חדשים פרי עטה שצפויים לראות אור בקרוב ולהמשיך את המסע שלה בדרך אל האור.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות