קרן מאיר משבי ציון תרמה את מכוניתה למשפחה שביתה ספג פגיעה ישירה בשדרות

בשבוע שעבר, קיבל כתב ערוץ 13, אלמוג בוקר, הודעה באינסטגרם מקרן מאיר, אמא לתאומים בני 11, תושבת שבי ציון.

בהודעה כתבה קרן כי לאחרונה החליפה את רכבה, והיתה שמחה לתרום אותו למשפחה, שנפגעה במהלך הלחימה וזקוקה למכונית. היא ביקשה את עזרתו בחיבור בינה ובין משפחה מהדרום.

קרן מאיר משבי ציון תרמה את מכוניתה למשפחה שביתה ספג פגיעה ישירה בשדרות
קרן מאיר משבי ציון, מאמינה בקארמה. צילום: פרטי

"הרעיון הבשיל במהלך מבצע "שומר החומות". מספרת קרן. "כמה ימים לפני התחדשתי ברכב חדש, בעקבות עבודה חדשה שדרשה ממני רכב חסכוני יותר, והתלבטתי אם למכור או להשאיר אותו. ברגע שהחל המבצע והחלו ההתפרעויות גם אצלנו, היה לי ברור שזה הכיוון שאלך עליו. האירועים במדינה פשוט גמרו אותי נפשית. ממש היה לי קשה להכיל את כל מה שקורה גם אצלנו וגם בדרום. בהתחלה חשבנו לתרום את הרכב למישהו שנפגע בהתפרעויות באזור שלנו. יצרנו קשר עם משפחתו של אלעד ברזילי שנפגע קשה בלינץ' בעכו, אך הם לא היו צריכים רכב נוסף, לכן בחרתי ליצור קשר עם אלמוג בוקר, שמכיר יותר טוב מכולם את המצב בדרום".

תוך יומיים יצר איתה בוקר קשר ומסר את הפרטים של משפחת פיקאר משדרות, שביתם ושני רכבי המשפחה נפגעו מנפילה ישירה. זוג הורים ושבעה ילדים, כשהקטן בן חמישה חודשים בלבד, נותרו בבת אחת ללא קורת גג וללא רכב.

"האמא, מיטל, הופתעה מהמחווה" מספרת קרן. "היא היתה בטוחה שהמדינה תסייע לה כמה שיותר מהר, אך השמאי הגיע ועזב. היא לא קיבלה אישור כלשהו לאם ומתי יקבלו את הכסף שמגיע להם בעקבות הפגיעה. הם פשוט נשארו באויר. אני שמחה שהגענו עם משהו שהם היו צריכים ברגע שהיו צריכים אותו. אם הייתי מוכרת את האוטו אולי היו לי עוד כמה שקלים בחשבון, או שאולי היינו משלמים על איזו חצי חופשה.. אבל זה שווה יותר מכל מה שהייתי עושה עם הכסף הזה".

הרכב שנמסר באהבה למשפחה בשדרות. צילום: פרטי

כמעט כל משפחתה של קרן מתגוררת בשבי ציון. סבתה, הוריה ואחותה. התרומה, היא חלק בלתי נפרד מהאג'נדה המשפחתית: "סבתא שלי, שתחייה, בת 92, מאז ומתמיד אומרת שהיא 'מעדיפה לתת כשהיד חמה', והמשפט הזה מושרש אצלנו עמוק, בין אם לתת בתוך המשפחה ובין אם לתת לאנשים מחוץ למשפחה. אנחנו תמיד אומרים שחשוב שהילדים יגדלו על ערכים טובים, וזה מחייב אותנו, להראות להם את הדרך".

זה לא הרכב הראשון שקרן תורמת. גם לפני שנתיים החליפה רכב ובחרה לתרום אותו לחיילת בודדה, עולה חדשה מאוקריינה.

"החלק היפה בסיפור הזה הוא שאני מאמינה בקארמה" מסבירה קרן. "יש סיבה שהדברים קורים גם אם ברגע הראשון זה לא נראה כך. אני קיבלתי הזדמנות חדשה ועבודה חדשה לפני חודשיים מה שהביא אותי להחליף את הרכב שלי באחד אחר. מתוך ההזדמנות שלי היתה לי היכולת לתת ולתרום את הרכב למשפחה בשדרות. היופי הוא שאתה מקבל במקום אחד ונותן במקום אחר, כך נשמר סוג של איזון בין נתינה לקבלה וכולם מרוויחים. לכן, כדאי להשתדל ולעשות את הדברים הנכונים, זה בסוף מתגלגל גם אליך בחזרה".

אלמוג בוקר מסר לגליל מערבי ON LINE: "״הסיפור במקרה הזה הוא לא אני, או כתב אחר אלא העובדה שבזמן שהמדינה לא מטפלת בתושבים שלה, אנשים טובים באמצע הדרך עושים את זה. מיטל מחכה כבר יותר משבועיים למס רכוש אחרי שהרכב שלה נפגע מרקטה והיא כבר לא ידעה מה לעשות עד שהגיעה קרן. לשמחתי, ניתנה לי הזכות לשדך בין קרן ומיטל. הלוואי שיהיו עוד ועוד אנשים כאלה״.

לכתבה של אלמוג בוקר בתוכנית "ארבע עם אלמוג בוקר" בערוץ 13.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות