ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: "ביבי חייב להגיע לנהריה. העיר לא תתמודד לבד עם הבעיות בגעתון"

שנה אחרי השיטפון הנורא, נהריה ממשיכה להיאבק בהצפות ובשיטפונות, כשגם הבוקר, התעוררו תושבי העיר ליום לא פשוט, עם הצפות רבות וחסימות כבישים.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, שמתמודד זו הפעם השלישית בחורף הנוכחי עם משבר הצפות לא פשוט באזורים רבים בעיר, קרא היום לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להגיע לעיר על מנת לפתור פעם אחת ולתמיד את הבעיה: "נהריה ספגה נזק גדול. בשיטפון הקודם קיבלנו חמישה מיליון שקלים, הצלחנו לבצע שיקום מהיר, אבל הפעם נדרשת עזרה של ממשלת ישראל. העיר נהריה צריכה שמדינת ישראל תירתם. לא נתמודד לבד עם הבעיות בגעתון. יש פתרון של המדינה הכולל שלושה מאגרים. כרגע הוקם אחד, אבל זה לא מספיק. ראש ממשלת ישראל חייב להגיע לכאן".

למעלה מ-80 מ"מ של גשם, ירדו היום תוך זמן קצר על העיר נהריה, בתוספת למים רבים שהגיעו ממזרח לעיר והעלו את הגעתון על גדותיו. כבר בשלב הראשוני כוחות גדולים של עיריית נהריה בראשם עמד ראש העיר רונן מרלי בעצמו, בשיתוף עם כוחות משטרה, כבאות, מד"א וגורמי ביטחון נוספים נרתמו למען מטרה אחת – להשתלט על המשבר ולמנוע פגיעות בנפש.

״יצאנו לדרך במימוש תחילתה של התכנית הממשלתית שאמורה לחסל כל שיטפון שמגיע מגב ההר מזרחית לעיר. כרגע מסתבר שמאגר יחיעם, שכבר עומד על תילו, נותן מענה חלקי בלבד ואינו מספיק", אמר מרלי. "אירועים כאלה צפויים לנו בשעות הקרובות, מחר ואולי גם מחרתיים ובמהלך כל החורף. אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע לנהריה, לראות בעיניים, יחד עם ראשי המשרדים השונים בכדי לפתור את הבעיה באופן מיידי״.

מרלי הבהיר כי עיריית נהריה תתקשה לבדה להתמודד עם השלכות של שיטפון דומה בעוד מספר שעות ולמחרת היום וכך הלאה. כוחות גדולים עסוקים כבר יממה בהיערכות לשיטפון והסתבר שהיערכות זו מנעה פגיעות בנפש אבל לא מנעה פגיעות ברכוש. "שוחחתי עם מנכ"ל משרד רוה"מ בזמן אמת, תיארתי לו את המצב. הובטח לי שיבדקו כל הדרכים העומדות לרשות הממשלה לפתור את הבעיה, כבר בשלב המידי״.

צריך להזכיר כי לאורך השנה כולה מתנהל פרויקט ענק ממדים שאמור לשים סוף בתוך שנה שנתיים להצפות. ״כרגע אנחנו צפויים לכמה מערכות גשם משמעותיות שעלולות להוביל לשיטפון נוסף וננסה לעבור את המערכת הזו בשלום. עם זאת, אנחנו זקוקים לפתרון מידי מהממשלה לנזקים שנגרמו וכנראה עוד ייגרמו״, אמר מרלי. ״נהריה מנקזת לתוכה זרימת מים אדירה המגיעה מישובים סמוכים מזרחית לה, לכאן נדרשת התערבות מיידית של הממשלה״.

מרלי ביקש להבהיר כי הוא מבין לליבם של תושבי העיר ולאלה שסבלו היום באופן ישיר מהשיטפון בגעתון. "אנחנו כאן כדי שהמראות האלה ייעלמו ובשנה הבאה לא יהיו אתנו. סבלנות, העבודה הזו התחילה לפני שנה, תימשך עוד שנה בתמיכת הממשלה ולא ננוח עד שתתממש".

About Author

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. רותי צייגר

    נערה הייתי (בנהריה) וגם זקנתי(בעיר אחרת) ועדיין הגעתון ממשיך ומציף בכל שנה…..החל מהסיפור על ד"ר מנצ'ל מאלפת הכלבים שנסחפה ממרפסת פינגוין אל תוך הנחל הגועש וכלה באישי שלי שהיה גר בויצמן ולא יכול היה לעבור את שד' הגעתון כדי להפגש איתי ברחוב גולומב,לאורך כל אותן שנים שגרפנו בוץ ומים מחנותו של אבי (צייגר שד' הגעתון 36…)בשנות הארבעים היו תעלות לאורך הכבישים וכך אף לאורך הגעתון.היה תווי הגעתון,הכביש הסלול מדרכה ותעלות ובכדי הגיע לחנויות צריך היה לעבור על גשרונים מבטון….אולי למיסדים היה מידע שניסתר ממהנדסי הדור? קטונתי…..ליבי ליבי לאותם עסקים לאורך הגעתון שהקורונה הרסה וכעת השיטפון ימחוק סופית.שמעתי בטלויזיה שחברות הביטוח סרבו לחדש ביטוח לאותם מקומות שנפגעו בשנה שעברה מהשטפון….

  2. דון

    הבעיה שלך היחידה זה הגעתון?מה עם העסקים הסגורים.?מה עם הצעירים שאין להם עבודה ועוברים דרומה?והשאלה החשובה מכול..בשביל מה אתה צריך את ביבי בנהרייה.אתה תקבל הבטחות בלי כיסוי.הוא בטוח בכם .וכרגע זקוק לקולות הערבים.אז אדון נכבד תחכה עם המשאלות עד אחרי הבחירות.ב2025

  3. ראי

    "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות קיים חשש יותר מסביר שיפעל משיקולים אישיים בהחלטות גורליות"

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות