רק בזכות התרומות: בבית ש"י חנכו את המתחמים החדשים

באירוע מרגש הציגו השבוע בבית ש"י, מרכז לילדים על הרצף האוטיסטי בנהריה, את השדרוג שעבר הבית בזכות תרומתה של קרן זארו מאטלנטה.

הקרן תרמה לבית ש"י כ – 200,000 ₪, באמצעותם הוקמו מתחמים חדשים לרווחת הילדים: עמדת יצירה, מקרן רצפה, חדר קלינאית תקשורת, חדר מחשבים עם משקפי VR ואקססוריז נוספים לגיימרים וחדר חושים מתקדם.

WhatsApp Image at
חדר מחשבים מתקדם. צילום: ממערכת

בנוסף, שימש הכסף לשיפוץ קל של המבנה וכעת מתהדר הבית בדלתות ובריצוף חדשים, משרד קטן לשימוש הצוות ומטבח חדש.

מייסד הבית, סגן אלוף בדימוס חנן חן מנהריה, הסתובב בין ההורים והילדים נרגש ומאושר: "אנחנו מצליחים להפעיל את הבית בזכות התרומות המרגשות הללו, כשפרט לתרומה העצומה שזכינו לה מקרן זארו, אנחנו מקבלים חיבוק חם גם מהעמותות רוטרי, רוטרי עמיתים והאופן הפנימי".

חן כיהן בתפקידו האחרון בצבא כמפקד מחווה אלון, ועם שחררו, כראש מנהל החינוך במועצה האזורית מרום הגליל. הוא מוסמך הטכניון לטיפול בהפרעות ADHD, ומנטור להורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז, הפרעה ממנה סובלים 87% מהאוטיסטים המאובחנים. את הבית בנהריה החליט להקים אחרי שהתנסה בהקמת מרכז לילדים על הרצף האוטיסטי בשלומי, ומטפל בעשרות ילדים על הרצף.

WhatsApp Image at
מייסד בית ש"י, סגן אלוף בדימוס, חנן חן. צילום: מערכת

את קרן זארו מנהל הפילנטרופ נתן גולן תושב כפר ורדים, שהקים בעבר יחד עם אשתו יעל בר לב, את עמותת "גלילה", התורמת רבות לפיתוח הקהילתי בגליל. על שיתוף הפעולה עם חן סיפר לנו היום: "את חנן אני מכיר כבר שנים רבות והוא אדם מיוחד, אחד שסוחף אחריו את כולם למען כל מטרה חשובה. ברגע שנחשפתי לפרויקט שהקים וביקרתי בבית ש"י, ידעתי שאני חייב לסייע בכל דרך".

WhatsApp Image at
חדר חושים חדש. צילום: מערכת

ואכן, בזכות הבית הייחודי הפועל קרוב לארבע שנים, הילדים מקבלים חוויה יומית בלתי רגילה הכוללת טיפול פיזי ורגשי, אינטראקציה עם חברים, חוגים כמו תיפוף, אימון כלבים וטיפול בגינת הבית.

במהלך הטקס שנערך בבית נפרדו הצוות, ההורים והילדים ממדריכי שנת השירות: ענבל אופנהיים מראשון לציון, רז מלכה מבאר שבע ושחר היימן מלכיש, שליוו את הילדים בבית ש"י בשנה האחרונה וסיימו את שירותם.

WhatsApp Image at
נפרדים מהש"שינים. צילום: מערכת

העמותה המנהלת את בית ש"י, נקראת אהבת חינ"מ (חינוך מיוחד), והוקמה בשנת 2019 ע"י שבע אמהות לילדים על הרצף. הן משפיעות על התהליכים במרכז, כולל קבלת התרומות, כשהחשיבות של בית ש"י עבור ההורים לילדים על הרצף היא עצומה, כשאין פתרונות לילדיהם בצפון, וברוב הפעמים, עליהם לנסוע מחוץ לעיר זמן ארוך על מנת למצוא מסגרת מתאימה לילדים.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות