שרת העלייה והקליטה ביקרה השבוע בנהריה ובמעלות – תרשיחא

שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה, ביקרה ביומיים האחרונים בנהריה ובמעלות -תרשיחא, ונפגשה עם ראשי הערים רונן מרלי וארקדי פומרנץ.

במפגש שהתקיים במרכז הקליטה 'תפוז' בנהריה, השתתפו מ"מ וסגן ראש העיר, דמיטרי אפשטיין, מנהלת מחלקת הקליטה, אנה גאווי, סמנכ”ל הסוכנות היהודית ומנהל היחידה לעלייה וקליטה, שי פלבר ומנהלות המחוז והנפה במשרד הקליטה.

בפתח הביקור התקיים מפגש מיוחד עם קבוצת נשים שהגיעה ארצה לאחרונה מאתיופיה במסגרת מבצע 'צור ישראל'. הנשים סיפרו בהתרגשות רבה על תקופת ההמתנה הרבה לעלייה ועל הגשמת החלום להגיע עם משפחתן לישראל.

ראש העירייה הציג לשרה סקירה רחבה על מצב העולים בעיר נהריה, ומהנתונים עולה כי נהריה היא העיר השנייה בגודלה בקליטת עלייה במחוז הצפון, אחרי חיפה, עם תקציב שנתי של למעלה מ- 1.6 מיליון ש"ח.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: ״נהריה קולטת את העולים החדשים מכל התפוצות באהבה רבה. בשנתיים וחצי האחרונות קלטנו 1537 עולים מהם 324 רק בחצי השנה האחרונה! אנו מלווים את השתלבותם בכלל המערכים בעיר על ידי מחלקת הקליטה שלנו בשיתוף עם צוות מרכז הקליטה של הסוכנות ונותנים מעטפת, שכוללת שילוב במערכת החינוך העירונית מגיל הגן דרך בתי הספר היסודיים והעל יסודיים".

במעלות – תרשיחא נפגשה תמנו שטה עם ראש העירייה בלשכתו, וציינה: ״מעלות תרשיחא מוכרת לכולם כעיר קולטת עליה מובהקת, מגוון האוכלוסייה שגרה כאן משקף את ארץ ישראל היפה, אנו עובדים על חיזוק תמידי של הקשר שלנו עם מחלקות הקליטה ברשויות השונות, כמו כן אנו חייבים לחשוב על פתרונות תעסוקה ודרכים נוספות כיצד לשלב את העולים בצורה אופטימאלית״.

שרת העלייה והקליטה ביקרה השבוע בנהריה ובמעלות – תרשיחא
ראש עיריית מעלות ארקדי פומרנץ מעניק שי לשרה. צילום: דוברות עיריית מעלות

מנתונים שעלו בפגישה, בין השנים 1089 עד 2021 נקלטו בעיר 7427 עולים. סגן ומ״מ ראש העיר שמעון בן נעים הציע לעודד קיום כנסי התיישבות לאור תנופת הפיתוח ובניית השכונות החדשות, ולקלוט אליהן עולים חדשים.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות