תיכון פורץ דרך בגליל המערבי מציג מגמות חדשניות ומבוקשות

התיכון הייחודי "שיח", פתח את שעריו בספטמבר 2019 במושב עמקא שגליל המערבי, והפך מיד לתיכון מבוקש מאוד באזור, המשרת את בוגרי בית הספר היסודי "שיח", ובו בזמן פתוח לכלל אוכלוסיית בני הנוער של הגליל המערבי והסביבה.

התיכון מהווה מסגרת מקצועית, דיאלוגית ואקולוגית, הפועל בשילוב משרד העבודה ורשת עמל.
כל אחד מהזרמים מושתת על עקרונות חינוכיים חשובים, ומכיל פרקטיקות שונות, אך שילובם מבליט את החוזקות של כל גישה, ואף משלים אותה.

מנהל התיכון ומנכ"ל עמותת "שיח", דודו כוכב: "ידוע כי בני נוער ניחנו ברגישות גדולה ובחוכמה שלפעמים מזהות את הפגמים אצל המבוגרים, אבל לא תמיד יודעות לתרגם מחשבה למעשה. כיוון שבני נוער צמאים למרחב מכבד וקשוב שייתן להם את ההזדמנות להסיר את המסכה, ולהתגלות ברגישותם וחוכמתם, בתוך מרחבים כמו "שיח" הם מניחים לציניות, מבטאים את הפחדים, ומוצאים את הדרך להישאר נאמנים לעצמם. נתיב כזה מאפשר להפוך את תהליך ההתבגרות לתהליך של יצירה. דברים שנקבעים בשלב זה, הרגלים שנקנים, דעות שנקלטות, התנסויות ראשונות, כל אלה מעצבים בעוצמה את חיי המתבגר למשך שנים רבות".

לקראת פתיחת השנה השלישית, מזמין "שיח" בני נוער, להצטרף למרחב משפחתי וחם, לתיכון שאינו ממסדי, בו פוגשים כל נער ונערה בדיוק כמו שהם, כשלכל אחד יש מקום.

"המטרה של המערך החינוכי היא ללמוד על החיים האמיתיים" מסביר כוכב "בלי ציונים ובלי מבחנים, אך עם מקצועות רלוונטיים מאוד לתקופה המתקדמת בה אנו חיים: סאונד והפקה מוזיקלית, צילום ועריכת וידאו, ייצור דיגיטלי – מייקרים, ובנוסף גם מגמות אופנה, צורפות, חקלאות ועוד. התיכון מיועד לכל נער ונערה ללא קשר למקום שבו למדו או לומדים: חינוך ביתי, בתי ספר אלטרנטיביים או בתי ספר רגילים. בני הנוער לוקחים חלק במסלול אלטרנטיבי ופורץ דרך, ומשתתפים באופן פעיל ביצירת מרחב של התפתחות. כך, הם אינם רק "צרכנים" של התיכון אלא פעילים בייצורו".

עוד מציין כוכב, כי "הלימודים מתבצעים תוך כדי עשיה, ולאורך שנות הלימודים ב"שיח" תלמידי המגמות ישתתפו בפרויקטים וירכשו מיומנויות עשייה, כאשר בסוף התהליך יהיו זכאים לתעודת מקצוע של משרד העבודה. כחלק מההכשרה המקצועית בני הנוער בתיכון "שיח" יעבדו וירוויחו כסף. התיכון יסייע באיתור עבודות במפעלים יצרניים בסביבה ותציע שירותים מעולם היצרנות בשלל תחומים".

בימים אלה החלה ההרשמה להורים וילדיהם המעוניינים להשתתף בימים הפתוחים הקרובים שיתקיימו בתיכון, על מנת להיחשף לתכנים ולמגמות החדשות. לפרטים נוספים והרשמה באתר תיכון "שיח".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות