מרכז לגיל הרך מוקם בנהריה, כ-150 אנשי חינוך חדשים מצטרפים למערך הפדגוגי בעיר

עיריית נהריה עומלת בימים אלה על מרכז לגיל הרך, שיחבר בין כלל שירותי העירייה לגיל הרך, מלידה ועד גיל 6.

המרכז יהיה כתובת מרכזית עבור הורים וילדיהם וישמש רצף טיפולי עבורם, כאשר השירותים יינתנו ע"י גורמי הבריאות, החינוך והרווחה בעירייה, יחד עם משרדי הממשלה ותוכניות כגון 360 – התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון. מעבר לצהרונים, פעילות הרווחה ומערך ההכשרה לאנשי המקצוע, יפעיל תחתיו המרכז שלושה תחומי ליבה חשובים:

  • מערך לאבחון וטיפול בקשיים התפתחותיים ורגשיים שיכלול בין השאר העשרה שפתית וטיפול רגשי בגנים,
  • מערך איתור והתערבות מקדימה בקרב ההורים והילדים.
  • מערך הדרכת הורים שתכלול סדנאות הן להורים והן לילדים.

בימים האחרונים נבחרה מנהלת למרכז, שתהיה אחראית על תכלול השירותים וגיוס משאבים עבור המשך הרחבת הפעילות במרכז.

לציין כי אוכלוסיית הגיל הרך בנהריה מונה 6,035 ילדים ומהווה כ – 10% מכלל אוכלוסיית העיר.

כ-150 אנשי חינוך חדשים מצטרפים למערך הפדגוגי

בתוך כך, הודיעה היום, רביעי, עיריית נהריה, כי גם ההיערכות לשנת הלימודים תשפ"ב בעיצומה, ובמרכז פסג"ה בעיר, התקיים מפגש חגיגי למורים חדשים, למתמחים ולחונכים, בהשתתפות ראש העיר, רונן מרלי, ראש מינהל חינוך וקהילה בעירייה, אילן וקנין, צוות מרכז פסג"ה נהריה, נציגות של צוותי הפיקוח והניהול ממשרד החינוך במחוז הצפון ונציגים מכללת גורדון, שפועלת במשותף לאורך השנה בקידום פרויקטים חינוכיים להעצמת צוותי החינוך בנהריה.

מרכז לגיל הרך מוקם בנהריה, כ-150 אנשי חינוך חדשים מצטרפים למערך הפדגוגי בעיר
ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, בקבלת הפנים לאנשי הפדגוגיה החדשים. צילום: דוברות עיריית נהריה

למערך החינוך בנהריה יצטרפו בשנת הלימודים הקרובה 64 מתמחים, 39 מורים חדשים ו-44 חונכים, המלמדים במוסדות החינוך, ומהווים כ-15% מכלל עובדי ההוראה בעיר, בה מתחנכים כ-11,500 ילדים ב-97 גנים עירוניים ו-23 בתי הספר ברחבי העיר.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: ״בנהריה אנחנו לוקחים אחריות על כל ילד מגיל הגן ועד י"ב. זהו חלק מהחזון שאנו מובילים ולצורך כך משקיעים משאבים רבים גם בהעצמת וחיזוק הצוותים החינוכיים המעולים שלנו, שמעצבים את דרכו של דור עתיד של מדינת ישראל. המפגש החשוב עם אנשי החינוך החדשים הוא חלק מהליך קליטה מיטבי שלהם בבית המקצועי החדש. אני מאחל להם הצלחה רבה והשתלבות מהירה ומוצלחת במערך החינוך העירוני בעיר. צוות מינהל החינוך וצוות מרכז פסג"ה ימשיכו ללוות אותם ולתת את מכלול הכלים המקצועיים לאורך כל הדרך״.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות