בעלי עסקים בגעתון הגישו כתב תביעה בסך 2.6 מיליון ש"ח נגד עיריית נהריה ורשות ניקוז ונחלים גליל מערבי

הבוקר, שני, הגישו 17 בעלי עסקים מנהריה, כתב תביעה כנגד עיריית נהריה ורשות ניקוז ונחלים גליל מערבי, בעקבות נזקי ההצפות שספגו בינואר השנה. את התביעה הגיש בשמם עו"ד דוד מנע.

בכתב התביעה נטען כי עיריית נהריה לא דאגה לתיקון ושיפוץ מערכת הניקוז בתוואי הנחל, למרות שבכל שנה, מתרחשות הצפות הפוגעות באופן ממשי בבתי העסק וגורמות לנזקים כבדים. על כן, לטענתם, התרשלה במילוי חובותיה כלפי התושבים בכלל והנפגעים בשיטפון בפרט.

באשר לרשות ניקוז ונחלים, נטען, כי על הרשות האחריות הבלעדית על ייזום ותכנון תוכנית למניעת הצפות באיזור נחל הגעתון, לאיגום המים וניצולם להשקייה ולהעשרת מי התהום. זאת עקב ההצפות החוזרות ונשנות הפוגעות בתושבים.

עוד נטען בתביעה, כי שתי הנתבעות פעלו יחד לבניית מובל צר מידי, בכניסה המזרחית של נחל הגעתון.

עו"ד דוד מנע. צילום: ראובן קפושיצקי

עו"ד דוד מנע: "לצערי עיריית נהריה לא למדה את הלקח מהעבר. כנראה שנוח להם לשלם פיצויים מאשר להשקיע בתשתית כדי למנוע שיטפונות מהגעתון. הם גרמו ברשלנותם לנזקים אדירים לבעלי העסקים שנאלצו לשפץ בתי העסק,להשמיד מלאי ולסגור העסק למספר ימים". לציין כי עו"ד מנע כבר זכה בשם בעלי עסקים בנהריה בתביעה דומה לפני כעשור.

מנכ"לית רשות ניקוז ונחלים גליל מערבי, שפרה בן דוד: "כתב התביעה נמסר לרשות הניקוז רק היום. אנו נלמד אותו היטב ואת תשובתנו נמסור לבית המשפט, במועד שקבוע לכך בתקנות. רשות הניקוז פעלה ופועלת למניעת הצפות באזור סמכותה. יש לזכור כי מדובר במקרה זה באירוע גשם שלדעת המומחים מוגדר כאירוע קיצון הקורה פעם במאה שנים".

מעיריית נהריה נמסר: "קיבלנו היום לידינו את כתב התביעה, נלמד אותו ונגיב עליו כמקובל בבית המשפט".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות