3 טיפים שיעזרו לך להתבלט בישיבות הצוות בעבודה

עבודת צוות יעילה עשויה לבוא לידי ביטוי במלוא הדרה בישיבות הצוות.

ישיבות הצוות הן מקום בו ניתן להתבלט ולחשוף את יכולותיך המיוחדות. לבטא את עצמך, להעלות רעיונות ולשתף בתובנות.

עבודת צוות כרוכה בשיתוף פעולה, תיאום, שמירה על ערכים משותפים ומטרות משותפות. על מנת שעבודת הצוות תהייה יעילה וטובה יש לשמור על רמת אמון גבוהה, קבלת דעות שונות, גילוי של סבלנות.

ישיבת צוות טובה הופכת את המשתתפים למחויבים להשגת המטרה מחד, ומחויבים אחד כלפי השני. מאידך, הקשרים בין חברי הצוות יתחזקו וכתוצאה מכך העבודה תהפוך מהנה יותר.

מנהלים בכירים בארגונים יכולים להשתמש בישיבות הצוות כבמה לתקשר את המסרים והחזון של הארגון עד אחרון העובדים.

אך לא תמיד כולם "רואים עין בעין" ויש אנשים שחושבים שישיבות צוות ובמיוחד אם לא מנוהלות נכון מהוות בזבוז זמן. ומי שמביע את עמדתו כאמור גם אם לא באופן מילולי, עשוי להזדהות ולמצב את עצמו כמישהו שלא משתף פעולה עם הקבוצה וזה בפני עצמו לא דבר טוב.

להלן מפורטים שלושה דברים שיעזרו לך להתבלט בישיבות צוות בעבודה:

1. הכנה מוקדמת: אם ברצונך להעלות רעיון, יש לגבות את הרעיון המוצע בעובדות ונתונים. כמובן שיש מקום להעלות רעיונות יצירתיים ומחוץ לקופסא, אך בכדי לשכנע את חברי הצוות הנוספים ואת הממונה, שימוש בעובדות ונתונים מהסביבה התחרותית בהחלט יכול לתרום.

2.העברת מסר קצר ותמציתי: העברת המסר צריכה להיות קצרה, תמציתית מקצועית, פשוטה וברורה. יש להכיר את החומר מעולה, יכול להיות שיעלו שאלות מאנשים שמכירים את החומר וצריך להיות מוכנים עם תשובות ואף פעם לא מזיק להתאמן מול המראה, ככל שתשמע ותראה את עצמך מדבר, כך תוכל לשפר את יכולת ההמחשה והעברת המסרים ולדבר עם ביטחון גבוה יותר.

3. שמירה על תרבות דיבור: מומלץ להקשיב לחברי הצוות ולקבל את דעתם, לא להתפרץ לדברי אדם בעודו מדבר וודאי לא להפריע בדרך אחרת. ניתן לשאול שאלות על בסיס הנאמר ובאמצעות האמור להפגין ידע, להציע פתרונות לתרום ולהעשיר.


כותבת המאמר, עו"ד שרון הר זהב, מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקה ניהולית, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי. מקבוצת אל הנכס.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות